Energetiniai gėrimai

Perskaičiau ką tik straipsnį apie kultūristą, kurį užpuolė vėžys ir kuris pralaimėjo kovą, straipsnio autorius kaltę suvertė ant energetinių gėrimų, kurių “didelis cukraus kiekis pribaigė žmogų”. Vaje vaje, kaltas cukrus, kaltas energetinis gėrimas. Vienas klausimas kyla-kodėl neapkaltino to gėrimo KIEKIO? Pats tuos gėrimus ne kartą esu vartojęs, žinau, kad vienos skardinės užtenka 6 valandoms. Energetinis gėrimas savyje turi tam tikrų medžiagų, įskaitant kofeiną ir tauriną ir vitaminus, kurios “užturbina” protą ir kūną, prideda papildomos energijos. Deja, jei žmogus nepavalgęs, jėgos ir energija neatsiras-jei norite kažką pagreitinti, turite turėti ką ir kaip. Energetiniai gėrimai, kaip minėjau, “užturbina”. Kyla klausimas-o jei savo mašiną nuolat vaikytumėte geriausios traukos režimu? Jau nekalbant apie kuro sanaudas, variklis sugriūtų tikrai ŽYMIAI anksčiau, nei tikėjotės. Taip pat ir su jūsų organizmu-jei nuolat laikysite jį užturbintą, galiausiai kažkas neatlaikys, pavyzdžiui, širdis. Mūsų organizmas-tai ne šiaip 2 litrų motoras su DOHC (daug velenėlių), įpurškimu ir reguliuojamos geometrijos turbina. Jis turi normalaus funkcionavimo režimą, sugeba save “remontuoti”, “tiuninguoti”, prisitaikyti prie jam neįprastų salygų. Buvimas budriam pernelyg ilgai-tai irgi neįprasta sąlyga. Prie jos mūsų kūnas bandys prisitaikyti-ilgainiui kažkokiai keistai medžiagai (t y kofeinui:)) ) atsiras tolerancija, t.y., tas puodelis kavos ar skardinė Bulliaus ims veikti ne taip efektyviai, kaip norėtųsi. Dabar DĖMESIO!! Protingas žmogus supras, kiek savo kūną į ekstremumus galima varyti, jis jam duos pasiilsėti (pasižiūrėkite į sportininkus-ar daug jų nemigę treniruojasi?). Neprotingas supyks, kad “nebėra energijos”, kad “redbulio veikimas baigėsi”, ir išgers dar vieną dozę. O po to dar vieną, dar vieną, kol galiausiai neužteks ir 8 skardinių, kaip tam mirusiam kultūristui. Taip pat su 8 skardinėmis gaus aštuongubą dozę cukraus. Taigi, tokia logika vadovaujantis, mes organizmą “turbinsim”, kol jis prisitaikys, arba kažkas neatlaikys (o sportininkai daro visiškai kitaip, jie treniruojasi, tobulina fizinę firmą, tolygiai, ne staiga čiupdami didžiulį krūvį).
Dėl cukraus jau buvo mokslininkų įrodyta, kad per didelis jo kiekis kenkia, skatina vėžį. Cukrus saldus, jį valgyti malonu, tad, jei nejaučiame saiko ir nepasakome stop, irgi vystosi priklausomybė. Įprotis valgyti kažką saldaus iš tikro atsirado iš mūsų medžiais besikarsčiusių protėvių, kuriems prinokę vaisiai suteikdavo daugiau jėgų, energijos (http://www.livescience.com/2276-love-sweet-life.html). Vaisiai, žinoma, tais laikais buvo retenybė, priešingai nei six packas redbuliaus, kurį galime nusipirkti bet kada ir bet kur.
Kaip minėjau anksčiau, man redbulio skardinės efekto užtenka 6 valandoms. Tai puikiai tinka, jei reikia neužmigti, egzaminui pasiruošti, kažką iš Lenkijos vidurio parvežti nesustojant-energijos ir dėmesio tikrai užtenka. Kaip ir minėjau, BŪTINA užvalgyti-kaip paturbinsi savo kūną, jei malkos sudegę? Bet aš į Lenkiją ekspresu juk nevažinėju kasdien (o jei jūs važinėjate ir nuolat ir kuo skubiau, tai darykite išvadas-savo gyvenimą švaistote vėjais). Jei man reikia-suvartoju tą skardinę, bet po to daugiau jokio redbuliaus nebevartoju, galima sakyti, kūnui skiriu “detoksikaciją”. Tad trumpalaikis “užturbinimas” tikrai neturėtų mano kūno nuvarginti ar išvystyti pripratimo prie kofeino. Na o jei po važiavimo noriu miego, tai išgeriu lovos ir miego, o ne redbuliaus:)
Paskutinis svarbus momentas-mūsų minėtas mires kultūristas buvo kultūristas. Kuo ypatingi kultūristai? Jie stengiasi užsiauginti kuo daugiau svorio, o į ištvermę nesiorientuoja. Kad mėsytė kaip kokiam bekonui augtų greičiau, reikia daug statybinių medžiagų (baltymų), taip pat mėsytė puikiai auga nuo visokių steroidinių preparatų. Na, o tie preparatai, kurie skatina augti raumenų ląsteles, neabejotinai skatina augti ir vėžio ląsteles:) . Pridėkime daug cukraus, redbulio, mąstymo (apie tai, kas kenkia) trūkumą. Pridėkime dar poilsio trūkumą-miegas mums labai svarbus, nes poilsio metu vyksta minėtas organizmo remontas. Vualia-turime mirtiną kokteilį, kuris per kelis metus žmogų paguldo po žeme. Kaip gyventi-rinktis jums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.